سرويس فاكس اينترنتي و شركتها

ميخواهم در اين مطلب بررسي کنيم كه آيا سرويس فاكس اينترنتي يا همان سرويس فكس به ايميل براي يك شركت تجاري مناسب است يا نه؟


زمان :
تا به حال زياد شنيده ايم كه اجازه بدهيد فاكس را استارت كنيم.
فكر كنم كاغذ فاكس تمام شده است بايد كاغذ بگذاريم و ...
واقعا در طول روز در يك شركت كوچك با حجم متوسط ٢٥ فاكس دريافتي مواردي از قبيل برداشتن فاكس و تحويل به شخص مربوطه ، تعويض يا قرار دادن كاغذ و در مواردي استارت كردن چقدر زمان را هدر مي دهد؟


براي همان ٢٥ فاكس اگر حساب كنيم و هر كدام ٥ دقيقه زمان ببرد مي شود ١٢٥ دقيقه آن هم در يك شركت كوچك.


خوب اگر حداقل حقوق سال ٩١ را حساب كنيم ما براي هر دقيقه يك كارمند با حداقل حقوق ٣٢٠ ريال پرداخت مي كنيم  كه براي اين زمان به هدر رفته حداقل ٤٠٠٠٠ ريال از جيبمان رفته است.


هزينه :
هزينه خريد هر برگ كاغذ a4 در حال حاضر حدود ١٣٠ ريال است. هزينه چاپ هر برگ با كارتريج هاي امروزي حدودا ١٥٠ ريال است. براي ميانگين فاكسها اگر ٢ صفحه در نظر بگيريم مي شود 50 صفحه معادل ١٤٠٠٠  ريال .
در صورتي كه خيلي وقت ها ما فاكسهاي دريافتي را نمي خواهيم به دليل اينكه شايد خيلي از آنها تبليغاتي باشند يا براي يك مخاطب خاص.

محل فيزيكي :
حتما بايد در محل شركت باشيم و فاكس ما كاغذ داشته باشد يا اگر كامپيوتري باشد پرينتر ما فعال باشد تا بتوانيم فاكس را چاپ و مطالعه كنيم

مديريت و دسته بندي :
معمولا كاغذ فاكسها از نوع حرارتي است و پس از مدتي نوشته هاي و تصاوير آن محو مي شود. در انواع جديد فاكس ها نيز كه كارتريج دارند بايد فاكسهاي دريافتي را در زونكنها و پرونده هايي نگهداري كنيم كه هم جاي زيادي مي گيرند و هم هزينه هاي نگهداري مثل تهيه زونكن و نظافت خواهند داشت.

در انتها اگر شركت فرضي ٢٦ روز در ماه كار كند حدود هزينه هاي آن به غير از هزينه خريد فاكس و نگهداري آن و هزينه هاي آبونمان خط تلفن معادل ١٤٠٤٠٠٠ ريال معادل يكصد و چهل هزار و چهارصد تومان مي باشد.


با بررسي موارد بالا مي توان به راحتي مزيتهاي سرويس فاكس اينترنتي را مورد توجه قرار داد :

  • با راه اندازي سرويس فاكس اينترنتي ديگر لازم نيست كه منتظر دريافت فاكس پشت دستگاه فكس بمانيم.
  • ديگر لازم نيست نگران كاغذ دستگاه فاكس باشيم.
  • ديگر لازم نيست با شركتهاي مختلف سر و كله بزنيم كه چرا براي ما فاكس فرستادي كاغذ ما تمام شد
  • هيچ هزينه اي بابت فاكسهاي كه دريافت ميكنيم نداريم چرا كه پس از مطالعه و در صورت نياز آنها را چاپ مي كنيم
  • براي ارسال نسخه هاي مختلف از يك فاكس فقط كافي است را براي همكارانمان ايميل كنيم و هيچ هزينه اي براي ما ندارد
  • براي دريافت فاكس ديگر محدوديت زمان و مكان نداريم و به راحتي مي توانيم در هر نقطه از دنيا فقط با باز كردن ايميل خومان فاكسهاي دريافتي را مشاهده كنيم.
  • از انجاييكه همه فاكسهاي دريافتي را در ايميل خود دريافت ميكنيم به راحتي ميتوانيم انها را دسته بندي موضوعي كرده و در هر زمان و مكان به راحتي به انها دسترسي داشته باشيد

خوب شايد تا اينجا قانع شده باشيد كه يك سرويس فاكس اينترنتي براي شركت شما مفيد است

 

مخصوصا جدا از امكانات و قدرتي كه ابزار جديد به ما ميدهد دريافت سرويس مشابه از سرويس فاكس اينترنتي شركت گنج افزار معادل ١٢٠٠٠٠ ريال خواهد بود و اين بدان معناست كه شما علاوه بر دريافت همه مزايا و امكانات روز ماهيانه ١٢٨٤٠٠٠ ريال معادل يكصد و بيست و هشت هزار و چهارصد تومان صرفه جويي كرده ايد.

مانعي كه در سر راه داريد اين است كه شماره فاكس قديميتان كه سالهاست به مشتريان اعلام شده است را چه كنيد و اطلاع رساني به مشتريان در اين خصوص كاري بسيار مشكل است.
راه حل آسان است كافي است به مركز مخابراتي خود مراجعه فرماييد و براي شماره فاكس خود سرويس انتقال تماس يا همان دايورت را فعال كنيد.
سپس شماره فاكس فعلي خو را به شماره اختصاصي فاكس خود در سرويس فاكس اينترنتي گنج افزار انتقال بدهيد
كار تمام است
از اين پس كليه فاكسهاي شما به صورت خودكار به شماره شما انتقال داده مي شود و فاكس را براي ايميلتان مشاهده مي كنيد.
سوالي كه ممكن است در ذهنتان امده باشد اين است كه هزينه انتقال مكالمه چقدر خواهد بود؟
اگر در تهران هستيد اين هزينه بسيار ناچيز است و اگر در شهرهاي ديگر وابسته به هزينه مكالمه بين شهري و تعداد فاكسهاي دريافتي شما دارد.
اميدوارم كه در اين مطلب توانسته باشم شما را با قابليتها و فوايد و مزايا سرويس فكس اينترنتي آشنا كرده باشم.