اخبار

تصویر تلفن مرموز سامسونگ با طراحی کاملا متفاوت فاش شد

 

 

چند روز پیش اخبار مربوط به تصمیم سامسونگ مبنی بر بکار گیری طراحی جدید و استفاده از بدنه غیرپلاستیکی در پرچم‌دار بعدی این شرکت را در زومیت خواندید و حالا تصویری از یک تلفن مرموز فاش شده که از آن به عنوان گلکسی نت 3 یاد می‌شود. در ساخت این تلفن از بدنه فلزی به جای پلاستیک استفاده شده است.

اخبار مختلفی به گوش می‌رسد که سامسونگ از استقبال کاربران نسبت به تلفن خوش ساخت و کیفیت وان اچ‌تی‌سی احساس خطر نموده و قصد دارد پرچم دار بعدی خود یعنی گلکسی نوت 3 را که انتظار می‌رود امسال راهی بازار شود با بدنه فلزی تولید نماید.

evLeaks که در زمینه شایعات به شدت فعال است به تازگی مجموعه‌ای از تصاویر مربوط به یک تلفن مرموز سامسونگ را منتشر کرده که به گلکسی نوت 3 نسبت داده می‌شوند. اگر به تصاویر دقت کنید درگاه مربوط به قلم S Pen نیز قابل مشاهده می‌باشد که خود دلیلی بر قرار گرفتن این تلفن در سری نوت سامسونگ است.

به نظر شما سامسونگ پرچم دار بعدی خود را از جنس فلز خواهد ساخت یا برای تولید انبوه مجبور به استفاده از بدنه پلاستیکی خواهد شد.

 

منبع : persianitn.com

2013-04-18

 

سونی بیش از 4.6 میلیون دستگاه از اکسپریا Z را تنها در عرض 40 روز به فروش رسانده است

 

 

همه منتظرند تا آمار و ارقام رسمی مربوط به فروش پرچمدار جدید سونی منتشر گردد تا متوجه شوند که استقبال کاربران از تلفن ضد آب ژاپنی‌ها چقدر بوده است. براساس گزارش غیررسمی Analysts تلفن پرچمدار اکسپریا Z سونی توانسته تنها در عرض 40 روز بیش از 4.6 میلیون دستگاه فروش داشته باشد.

یکی از عوامل موفقیت سونی در اکسپریا Z، عرضه زودهنگام آن اعلام شده است. اکسپریا Z زودتر از دیگر رقبای اندرویدی خود وارد بازار شد و سونی با تکیه به امکانات و قابلیت‌های منحصر به فرد آن توانسته فروش قابل ملاحظه‌ای را رقم بزند.

هر چند اکسپریا Z از نظر قدرت پردازنده و صفحه نمایش نسبت به رقبای همچون وان یا گلکسی اس 4 کمی ضعیف‌تر است اما به دلیل عرضه زود هنگام و طراحی و کیفیت ساخت بسیار خوب آن توانسته کاربران بسیاری را جذب خود کند.

اگر گزارش Analysts دقیق باشد، فروش Xperia Z در 40 روز اول بسیار خوب بوده است حال باید منتظر ماند و دید پس از عرضه تلفن‌های پرچمدار سامسونگ و اچ‌تی‌سی باز هم استقبال از این تلفن ادامه خواهد یافت یا خیر.

تبلیغات و عرضه رسمی اکسپریا Z سونی در داخل کشور نیز از چند روز پیش آغاز شده و این تلفن با قیمت حدود 2.2 میلیون تومان برای نسخه 16 گیگابایت در بازار کشور یافت می‌شود.

 

منبع : persianitn.com

2013-04-17

 

آیا فناوری، فیزیک انسان را دست‌خوش تغییر خواهد کرد؟

 

 

داستان از این قرار است: آدمی از همان روزهای غارنشینی فناوری‌های نوینی را با توجه به زمانه و دانش خود ابداع و اختراع کرده که همین دست‌ساخته‌ها در گام بعدی او و سبک زندگی‌اش را به شدت تغییر داده‌اند. آیا این روند می‌تواند در آینده‌ی نزدیک از انسان موجود دیگری بسازد که کمتر با پیشینیانش نقطه مشترک داشته باشد؟

بنا به گزارشی که به تازگی در نشریه‌ی علمی نیو ساینتیست (New Scientist) منتشر شده، در حدود 1.7 میلیون سال پیش نیاکان ما توانایی چندانی برای استفاده از ابزارهای دست‌ساز نداشتند، آن‌ها حتی نمی‌توانستند این ابزارها را به خوبی در دست بگیرند. علت این موضوع نیز به دلیل فیزیک بدنی و شکل مچ دست آن‌ها بوده؛ چرا که مچ دست انسان‌های اولیه «بیشتر برای آویزان شدن از شاخه‌ی درختان مناسب بود تا در دست گرفتن اشیاء کوچک و بسیار ظریف».

این نقیصه به تدریج تا 800 هزار سال بعد رفع شد و آدمی توانست از نظر فیزیکی آمادگی لازم برای در دست گرفتن اشیاء را پیدا کند. حال پرسش اینجاست که در فاصله‌ی این سال‌ها چه اتفاقی روی داده که آدمی به این سطح از توانایی دست پیدا کرده است؟ مجموعه‌ی تازه‌ای از استخوان‌های یافت شده مربوط به آن دوران – یعنی در حدود 1.4 میلیون سال پیش – راهنمای خوبی برای پی بردن به پاسخ این پرسش چالشی است.

این استخوان‌های 1.4 میلیون ساله نشان، می‌دهند که دست انسان‌های اولیه در این دوران به طرز بهتری برای استفاده از ابزارهای کوچک بهینه شده بود و به نسبت مردمان پیش از خود – یعنی انسان‌های دوران 1.7 میلیون سال پیش – تغییراتی اساسی پیدا کرده بود. از این جالب‌تر اینکه نوادگان آن‌ها در 800 هزار سال بعد، دست‌هایی به مراتب بهتر برای این کار داشتند؛ که همه‌ی این شواهد نشانگر تکاملی تدریجی در نوع بشر است.

دست مردمان 1.4 میلیون سال پیش دارای زائده‌ی کوچکی بود که در بخش ابتدایی آن یک استخوان کوچک قرار داشته که به ثبات هر چه بیشتر و بهتر مچ دست و کارایی آن کمک می‌کرد و شخص را قادر می‌ساخت تا به طرز بهتری اشیاء کوچک را در دست گیرد. بدین ترتیب با این تکامل تدریجی، آدمی از نظر فیزیکی برای استفاده‌ی بهتر از نوآوری‌ها و اختراعاتش آماده شده است.

 

نگارنده‌ی مقاله‌ی نیو ساینتیست در ادامه می‌افزاید :

"  همان‌طور که ابزارهای سنگی عمومیت می‌یافتند، افرادی که قادر بودند از قدرت مچ دست خود برای گرفتن و برداشتن این ابزارها کمک بگیرند، نسبت به سایرین دارای اولویت بیشتری بوده‌اند.  "

اما این احتمالات برای انسان امروز چه معنایی خواهد داشت؟

در حقیقت این یافته‌ها بدان معنی است که فناوری‌های جدید همچون شبکه‌ی به هم تنیده‌ی اینترنت، جستجوگر گوگل، و رایانه‌های پرقدرت و قابل حمل همچون گوشی‌های هوشمند امروزی به طرز غیرقابل انکاری ما را تغییر می‌دهند و نه تنها مغز بلکه بدن ما را از نظر جسمی دست‌خوش تغییر می‌کنند؛ موردی که قابل انکار نیست!

باید توجه داشت که سطح سواد و دانش فنی فرد در کنار کامیابی و موفقیت وی از منظر اقتصادی به طرز بسیار بارزی به تشکیل چرخه‌ای منتج می‌شد که همه‌ی عوامل آن به هم گره خورده و هر یک موجب تقویت و بروز عامل دیگر می‌شدند. از سوی دیگر تاثیر تمامی فناوری‌های امروزی، به طور نمونه همین گوگل، بر روی تن و جان آدمی را نمی‌توان دست کم گرفت.

در سال 2011، نشریه‌ی علمی ساینس (Science) اقدام به انتشار مقاله‌ای کرد که عنوانش «تأثیر گوگل بر حافظه: عواقب فکری در دسترس بودن همیشگی اطلاعات در نوک انگشتان» بود. نتایج این تحقیق به روشنی نشان می‌داد افرادی که بیش از اندازه از گوگل استفاده می‌کنند، کمتر به حافظه‌ی خود متکی هستند و در یادآوری برخی موارد واقعاً دچار مشکل می‌شوند. در حقیقت این تحقیق نشان می‌داد که استفاده از گوگل به تدریج ما را خنگ و کودن می‌کند!

همچنین مشخص شد که آدمی سبک دیگری را برای به خاطر سپردن موارد مورد نظر فراگرفته است؛ به گونه‌ای که تنها موضوعات مختلف را به طور حاشیه‌ای به خاطر می‌آورد، آنها را به کار می‌گیرد و از اطلاعات بیشتر استفاده می‌کند. حتی می‌توان این گونه جمع‌بندی کرد که،

"  مردم داده‌های کمتری را به خاطر می‌آورند و در عوض می‌دانند کجا می‌توان اطلاعات گم شده‌ی خود را بیابند!  "

این یعنی مغز ما خود را به تدریج به دنیایی عادت می‌دهد که در آن می‌توان اطلاعات را در جای دیگری بجز ذهن آدمی متمرکز کرده و به آن‌ها دسترسی داشت.

این موضوع کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما حقیقت آن است در حالی که حدود 900 هزار سال طول کشید مچ دست آدمی برای گرفتن اشیاء کوچک و ریز بهینه گردد، گوگل تنها در عرض کمتر از 20 سال نه تنها بدن بلکه مغز ما را دوباره از نو دست خوش تغییر کرده است.

تصور کنید در 20 سال آتی مغز و بدن آدمی تا چه حد می‌توانند تغییر کند؛ در دورانی که رایانه‌ها و احتمالاً روبات‌ها چند گام دیگر پیش رفته‌اند و بیش از پیش به ما و زندگانی‌مان نزدیک شده‌اند؛ دورانی که شاهد کارگذاری ابزارهای محاسباتی در بدن انسان خواهیم بود و این یعنی دنیایی که فناوری آن را به طرز سرسام‌آوری تغییر خواهد داد.

بدین ترتیب تصور 100 یا حتی 100 هزار سال بعد واقعاً دشوار خواهد بود. آینده‌ای که تمامی فناوری‌های پیشرفته در ما عجین می‌شوند و شاید دیگر انسان‌های روی زمین، شباهتی به پدران و پدربزرگ‌ها و اجداد دورشان – که ما باشیم – نخواهد داشت! این یعنی دوره‌ی بدن انسان، البته آن طور که ما آن را می‌شناسیم، رو به زوال است!

نظر شما درباره‌ی این مقاله و موضوعات مطرح شده در آن چیست؟ آیا می‌توان این تغییرات دائمی در بدن انسان را نادیده گرفت؟ آیا در آینده‌ی دور یا نزدیک با موجود دیگری به نام انسان روبرو می‌شویم که رنگ بویی از انسانیت نبرده است؟

 

منبع : persianitn.com

2013-04-17

 
 

مشخصات فنی عینک گوگل رسما اعلام شد

 

 

تا زمان عرضه نسخه نهایی عینک گوگل زمان زیادی باقی نمانده است، تا به امروز شواهد و گمانه زنی‌های بسیاری در رابطه با مشخصات فنی عینک گوگل منتشر شده بود، اما گوگل رسما در مورد سخت افزار این عینک صحبتی به میان نیاورده بود. حال امروز غول جستجوی دنیا مشخصات کامل فنی عینک هوشمند خود را اعلام نموده که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 

گوگل در صفحه پشتیبانی عینک خود مشخصات فنی این کامپیوتر پوشیدنی را به شرح زیر اعلام نموده است:

صفحه نمایش قابل مقایسه با یک صفحه 25 اینچ HD که از فاصله 2.4 متری به آن نگاه می‌کنید

دوربین 5 مگاپیکسل با قابلیت ضبط ویدیو در رزولوشن 720p
سیستم انتقال صدا از طریق استخوان، این سیستم پیش از این توسط پاناسونیک در CES معرفی شد و در آن نیازی نیست که هدفون درون گوش قرار گیرد و با قرار دادن آن در کنار گوش، صدا از طریق القاء به استخوان منتقل می‌شود و به این ترتیب شخص می‌تواند صدای محیط را نیز در کنار صدای عینک گوگل به خوبی بشنوند.

شبکه وای-فای با استاندارد b/g (از شبکه پرسرعت n پشتیبانی نمی شود)

بلوتوث (هنوز نسخه آن مشخص نشده است)

باتری با طول عمر یک روز کامل برای استفاده‌های روزمره مانند فیلم‌برداری و آپلود آنها در شبکه‌های اجتماعی

درگاه میکرو USB به همراه کابل و شارژر

پدهای بینی قابل تنظیم برای قرار گیری صحیح عینک بر روی بینی در افراد مختلف

 

گوگل همچنین یک اپلیکیشن مخصوص ابزارهای اندرویدی به نام MyGlass را نیز در گوگل پلی منتشر نموده که از طریق آن امکان برقراری ارتباط بین تلفن هوشمند و عینک گوگل میسر می‌شود. از طریق این اپلیکیشن امکان مشاهده اطلاعات مربوط به GPS و پیامک‌های بر روی عینک امکان پذیر می‌شود.

 

منبع : persianitn.com

2013-04-17

 

فیس‌بوک با تیمی متشکل از ۱۹ حقوقدان دولتی رعایت حریم خصوصی در اینترنت را به نوجوانان آموزش می‌دهد

 

 

فیس‌بوک اعلام نموده که تصمیم دارد با مشارکت انجمن ملی وکلای عمومی (NAAG)، به نوجوانان و والدین آن‌ها، نحوه محافظت از حریم خصوصی در فیس‌بوک و در مقیاس بزرگ‌تر در کل اینترنت را آموزش دهد. پیچیدگی تنظیمات حریم خصوصی در فیس‌بوک و اینکه چه چیزهایی از اطلاعات شخصی کاربر در این شبکه اجتماعی منتشر می‌شود، مدت‌ها است به یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ کاربران تبدیل شده و به نظر می‌رسد این موضوع، مهم‌ترین انگیزه فیس‌بوک در مشارکت با NAAG به منظور واضح‌‌سازی این موارد می‌باشد.

شریل ساندبرگ، مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک می گوید: «همکاری NAAG با فیس‌بوک در زمینه انتشار مجموعه‌ای از اطلاعات و ابزارهایی خواهد بود که امیدواریم این اطمینان را بدهد که کاربران جوان انتخابی ایمن، هوشمند و مسئولانه خواهند داشت». این ایده توسط مریلند، دادستان کل داگلاس، ارائه شده و امروز صبح در رویداد «حریم خصوصی در عصر جدید» اطلاع رسانی گردید.

برای شروع، در کنار تیم ۱۹ نفره، متشکل از وکلای عمومی هر ایالت، صبح فردا ویدئویی با عنوان «چه کاری برای مراقبت از اطلاعاتتان می‌توانید انجام دهید؟» همراه با جدولی از نکات مهم برای رعایت حریم شخصی، منتشر خواهد شد. این اطلاعات علاوه بر صفحه standard safety فیس‌بوک، در صفحات سایت‌های وکلای مشارکت کننده نیز منتشر خواهند شد.

همچنین فیس‌بوک ویدئوهایی را با عنوان «از تیم امنیتی بپرسید» منتشر خواهد کرد. این ویدئوها بر پایه تحقیقات چندین ساله و پاسخ‌هایی می‌باشد که به سئوالات کاربران در سفر به کشورهای مختلف داده شده است. این سری از ویدئوها اغلب سئوالات متداول در رابطه با حریم خصوصی، پیشگیری از زورگویی و کلاً ایمنی آنلاین را پاسخ خواهند داد.

هنوز زود است که بگوییم دقیقاً کدام ایالت ها در این طرح مشارکت خواهند نمود. با این حال شنیده می‌شود در سال آینده، ایالت های بیشتری در این طرح مشارکت خواهند کرد. برای پاسخ به این سئوال که آیا این طرح می‌تواند پیچیدگی های حفاظت از حریم شخصی در فیس‌بوک را کاهش دهد یا نه، نیاز به زمان بیشتری خواهیم داشت. با این حال به نظر نمی‌رسد مقوله آموزش، ضرری را متوجه کاربران فیس‌بوک نماید.

 

منبع : persianitn.com

2013-04-17

 
 
<< شروع < 441 442 443 444 445 447 449 450 > انتها >>

صفحه 447 از 733