اخبار

بازی به مسنجر فیسبوک اضافه می شود

 

 

ظاهرا فیسبوک در حال مذاکره با توسعه دهندگان جهت ارائه‌ی بازی‌ها در داخل اپلیکیشن مسنجر است. به نظر می‌رسد که به زودی کاربران شاهد این ایده‌ی جالب در مسنجر فیسبوک خواهند بود.

در ماه مارس، فیسبوک به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه داد تا در توسعه‌ی مسنجر سهیم باشند اما این توسعه دهندگان تنها مجاز به اضافه کردن تصاویر، استیکر و ترسیم‌ها به چت بودند. بر اساس اطلاعات جدید، بازی‌های آنلاین اضافه شده به مسنجر تعامل بیشتر و در ادامه، درآمد بیشتری را برای فیسبوک به ارمغان می‌آورد. در حقیقت این شرکت در حال بررسی فرصت‌های کسب درآمد از طریق بخش بازی‌ها است. پیش از این نیز گزارش‌هایی منتشر شده بودکه فیسبوک در صدد افزودن بازی‌هایی به برنامه پیام رسان خود بوده، اما به دلایلی این تصمیم را عملی نکرده است.

پیش از پیام‌رسانِ فیس‌بوک، برخی از سرویس‌های مشابه و محبوب مانند وایبر، امکان اجرای بازی‌ها بین کاربران خود را آغاز کردند و از پتانسیل کاربران سرویس‌های خود برای اجرای بازی‌ها استفاده کردند.

هنوز جزئیات بیشتر در خصوص توسعه بازی‌های مسنجر در دسترس نیست. فیسبوک نحوه‌ی بازی را هم آشکار نکرده، به همین دلیل مشخص نیست که آیا بازی‌ها در داخل مسنجر بوده یا فقط به عنوان واسطه و لینکی برای ارتباط با دیگر همبازی‌‌ها است.

 

منبع : زومیت

2015-05-19

 

باتری‌‌‌ هایی برپایه‌‌‌ یون سدیم و وسایل نقلیه‌‌‌ الکتریکی

 

 

تولیدکنندگان بسیاری در سراسر دنیا، ساخت خودروهای الکتریکی را در دستور کار خود قرار داده‌اند، اما آیا این وسایل می‌‌‌‌توانند در آینده‌‌‌ای نزدیک جایگزین خودروهای معمولی شوند یا سوخت‌‌‌های فسیلی همچنان بر این بازار حکمرانی خواهند کرد؟

یکی از بزرگترین مشکلات استفاده از وسایلی که از الکتریسیته به عنوان منبع انرژی اصلی بهره می‌‌‌‌برند نبود باتری‌‌‌های مناسبی است که بتوانند انرژی مورد نیاز برای کارکرد مطلوب دستگاه فراهم کنند. حتی هم‌اکنون برای ابزارهای کم مصرفی چون تلفن‌‌‌های هوشمند استفاده از باتری‌‌‌های لیتیوم یون پاسخگو نیست و در اکثر موارد یکی از ایرادات اصلی تمامی برندها محسوب می‌‌‌‌شود. حال تصور کنید این باتری‌‌‌های گران قیمت بخواهند به صورت انبوه و در مقیاس‌‌ بسیار بزرگتر از تلفن‌‌‌های هوشمند برای مصارفی همچون خودروها به کار روند.

اگرچه باتری‌‌‌های لیتیوم-یون هم اکنون عملکرد بسیار بهتری نسبت به باتری‌‌‌های آلکالاین معمولی از خود ارائه می‌‌‌‌دهند اما آن‌‌‌ها یک ایراد بزرگ نیز دارند و آن گران بودن به دلیل در دسترس نبودن نمک لیتیوم است. به همین دلیل است که برخی از دانشمندان هم اکنون استفاده از نمک سدیم را به عنوان جایگزینی مناسب پیشنهاد می‌‌‌‌دهند. برای نشان دادن امکان پذیری این ایده شرکت Williams Advanced Engineering اخیرا دوچرخه‌‌‌ی برقی عرضه کرده که از این باتری‌‌‌ها برای حرکت بهره می‌‌‌‌برد.

 

 

این دوچرخه‌‌‌ی نمایشی که در یک استارت آپ انگلیسی به همراه شرکت Williams و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است از باتری‌‌‌های یون سدیم بهره می‌‌‌‌برد که در حقیقت از نمک طعام معمولی به دست می‌‌‌‌آیند. ماژول باتری این دوچرخه از 12 سلول مجزا تشکیل شده و علت بزرگ بودن آن نیز پایین نگه داشتن هزینه و پیچیدگی‌‌‌های ساخت بوده که البته به ادعای سازندگان در نمونه‌‌‌ی تجاری می‌‌‌‌توان آن را در ابعاد یک باتری لیتیومی معمولی با ظرفیتی یکسان ساخت.

البته این دوچرخه در حال حاضر قادر به پاسخگویی به تمام نیازهای کاربر برای مثال در مورد مسافت قابل پیمودن نیست اما با مزایایی که استفاده از یون سدیم با توجه به در دسترس بودن و قیمت پایین خود دارد می‌‌‌‌توان امیدوار بود این باتری‌‌‌ها بتوانند در آینده‌‌‌ای نزدیک جایگزین باتری‌‌‌های لیتیومی شوند. این محصول که در حقیقت اثبات امکان پذیر بودن ایده‌‌‌ی استفاده از باتری‌‌‌های یون سدیم آن هم برای اولین بار به شمار می‌‌‌‌آید با همکاری دانشگاه آکسفورد طراحی و ساخته شده است.

 

 

منبع : زومیت

2015-05-17

 

مایکروسافت فرایند بروزرسانی مداوم را برای نسخه موبایل ویندوز 10 ارائه می کند

 

 

مایکروسافت همواره بر ارائه بروزرسانی برای گوشی‌های هوشمند ویندوزی تأکید داشته ولی در عمل این امر با مشکلاتی مواجه بوده است و بروزرسانی همزمان همه‌ی کاربران ویندوزفون به نسخه بالاتر با مشکلاتی همراه بوده است. به تازگی مایکروسافت اعلام کرده که نسخه موبایلی ویندوز 10 بطور مرتب همزمان با نسخه دسکتاپ بروز خواهد شد.

حدود 5 سال پیش بود که مایکروسافت ویندوزفون را معرفی کرد در آن زمان این شرکت قول داد که فرایند بروزرسانی وینوزفون را کاملا کنترل کند. اما واقعیت این است که فرایند بروزرسانی در ویندوز 8 و 8.1 به ایده‌آل‌های مایکروسافت نزدیک نبود و این امر بخصوص در بازار آمریکا پررنگ‌تر بوده است. برای مثال بروزرسانی دِنیم مایکروسافت شهریور سال قبل ارائه شد ولی هنوز برای لومیا 830 شبکه AT&T، لومیا 635 شبکه T-Mobile و شماری دیگر از گوشی‌های  موجود در بازار در دسترس نیست. اولین شبکه ارائه دهنده بروزرسانی دنیم در آمریکا Verizon بود که بروزرسانی را بصورت OTA ارائه داد ولی این شبکه هم در شرایطی این کار را انجام داد که پیش از آن بروزرسانی Cyan را ارائه نداده بود و دارندگان گوشی‌های هوشمند ویندوزی را با نسخه ویندوز قدیمی‌شان تنها گذاشته بود.

اگرچه مسأله بروزرسانی در ویندوزفون به اندازه اندروید مشکل‌ساز نیست و ویندوزفون مثل اندروید چند تکه نشده است تا بخواهیم منتظر ارائه بروزرسانی مخصوص هر تولید کننده گوشی‌ هوشمند بطور جداگانه باشیم ولی باز هم تأخیر در ارائه بروزرسانی در ویندوزفون  یک بحث مهم است.

اما طبق گفته‌ی مایکرسافت این مشکل با عرضه نسخه موبایل ویندوز 10 رفع خواهد شد و به نظر می‌رسد که این بار مایکروسافت در این رابطه  جدی باشد.  منشأ این خبر پستی است که در بلاگ Microsoft Ignite منتشر شده است:

اینجا در مایکروسافت ما تمام تلاش می‌کنیم تا بطور جدی ویندوز را امن نگاه داریم. ما فعالانه دستگاه‌های مورد پشتیبانی را با بروزرسانی‌های مورد نیاز بروز می‌کنیم تا ایرادات رفع شوند. امروز اعلام می‌کنیم که فرایند بروزرسانی مداوم در تمامی ابزارهای مجهز به ویندوز 10 از جمله گوشی‌های هوشمند ویندوزی اعمال خواهد شد.

یک سخنگوی مایکروسافت اعلام کرد که بیانیه بالا در مورد تمامی موبایل‌های دارای ویندوز 10 صادق است و فرایند بروزرسانی جدید موبایل درست مانند بروزرسانی ویندوز 10 در رایانه‌های شخصی مرتب انجام خواهد شد. بروزرسانی‌ها شامل رفع ایرادات مربوط به امنیت و پایداری ویندوز به همراه اضافه شدن ویژگی‌های جدید خواهند بود.

بروزرسانی‌ها بطور همزمان برای همه‌ی گوشی‌های مجهز به ویندوز 10 در تمامی شبکه‌ها ارائه خواهند شد که این از تکه‌تکه شدن ویندوزفون جلوگیری می‌کند. این روش جدید خیلی شبیه به کاری است که اپل در آیفون و آیپد انجام می‌دهد. اما چیزی که ممکن است باعث عقب افتادن مایکروسافت شود، این است که ابزارهای مجهز به ویندوز 10 دارای طیف‌های مختلفی هستند از نمایشگرهای با سایز مختلف گرفته تا پردازنده‌های مختلفی که در ابزارهای ویندوزفونی بکار رفته است.

 

 

منبع : زومیت

2015-05-17

 
 

پهپاد MIT، آماده‌‌‌‌ نجات محصولات کشاورزی

 

 

تاکنون به کاربرد پهپادها فکر کرده‌اید؟ البته مشخصا منظور کاربردهایی غیر از کشتار یا جنگ است. واقعیت این است که فناوری‌های جدیدی همچون چاپگرهای سه بعدی یا پهپادها در آینده‌‌‌‌ای نزدیک جزوی جدایی ناپذیر از زندگی انسان‌‌‌ها خواهند بود.

فناوری تصویر برداری هوایی یا ماهواره‌‌‌‌ای مدت‌ها است که برای مصارف بسیاری مورد استفاده قرار می‌‌‌گیرند. اما پهپادهای امروزی می‌‌‌توانند این امکانات را با قیمتی بسیار ارزانتر و البته با وضوح و کیفیتی بسیار بالاتر برای ما فراهم آورند. نظارت بر سلامت محصولات کشاورزی یکی از کاربردهایی است که با توجه به مشکلات زیست محیطی که سیاره‌‌‌‌ی ما به آن‌‌‌ها دچار شده است امروزه خواستار بسیاری دارد. با بودجه‌‌‌‌ای که از طرف دانشگاه مشهور MIT تامین شده است استارت آپ نوپایی به نام RaptorMaps قرار است تابستان امسال سلامت محصولات کشاورزی را به کمک پهپادهای خود تحت نظر بگیرد تا کشاورزان به راحتی بتوانند میزان بازده محصول خود را افزایش دهند.

این استارت آپ در حقیقت یکی از 8 استارت آپ فینالیستی بود که در مسابقه‌‌‌ دانشگاه MIT برای ارائه‌‌‌‌ی طرحی سودده از طرف دانشجویان در زمینه‌ی ارائه‌‌‌‌ی محصولی واقعی به دنیا برگزار شد. پهپادهایی که برای این منظور ساخته می‌‌‌شوند مجهز به قابلیت تصویر برداری در چند طیف نوری هستند تا با استفاده از تحلیل داده‌‌‌های به دست آمده بتوان محصولات کشاورزی ناسالم را تشخیص داد.

مثال‌‌‌هایی از این صدمات را می‌‌‌توانید در عکس‌‌‌های زیر به شکل نواحی منحنی یا سفید رنگ مشاهده کنید که می‌‌‌توانند نشاندهنده‌‌‌‌ی بیماری، سمپاشی نامناسب یا حمله‌‌‌‌ی حشرات باشند. اطلاعاتی که از این پهپادها به دست می‌‌‌آید پس از قرارگیری در فضای ابری می‌‌‌توانند جهت مبارزه‌‌‌‌ی موثرتر و البته به صورت موضعی با مشکلات پیش آمده به کار روند. یکی دیگر از مزیت‌‌‌های پهپادها این است که آن‌‌‌ها می‌‌‌توانند زمین‌‌‌های زیادی را تحت پوشش داشته باشند و تقریبا تمامی زمین‌‌‌های تحت پوشش به صورت همزمان بررسی خواهند شد.

 

 

در حقیقت این پهپادها در آینده‌‌‌‌ای نزدیک بشریت را تغدیه خواهند کرد! این استارت آپ با توجه به جایزه‌‌‌‌ای که برده است هم اکنون در حال توسعه‌‌‌‌ی بخش تحلیل داده‌‌‌های خود است تا بتواند تابستان امسال آن‌‌‌ها را در مزارع به کار بگیرد.

نکته‌‌‌‌ای که در این استارت آپ وجود دارد سرعت ورود فناوری‌‌‌های جدید به زندگی روزمره در کشورهای توسعه یافته است. متاسفانه یکی از مشکلاتی که کشور ما به آن دچار است بدبینی برخی افراد نسبت به فناوری‌‌‌های جدید است که مانع از گسترش و همه گیر شدن آن‌‌‌ها می‌‌‌شود. آیا می‌‌‌توانید محصولی فناورانه را نام ببرید که در کشور ما برای اولین بار همه گیر شده و سپس به سایر کشورها راه یافته باشد؟

 

 

منبع : زومیت

2015-05-17

 

دستگاه های HomeKit اپل ماه آینده عرضه می شوند

 

 

کمپانی اپل اعلام کرد که شرکای کاری این شرکت ماه آینده دستگاه‌های هوشمندی برای تعامل با اپلیکیشن HomeKit عرضه می‌کنند. در حال حاضر این کمپانی فرآیند اعطای گواهی به این شرکا را آغاز کرده است.

اپل در خرداد سال گذشته در کنفرانس توسعه دهندگان خود، اپلیکیشن HomeKit را معرفی کرد. توسط این اپلیکیشن کاربران می‌توانند لوازم خانه‌ی خانه خود مانند ترموستات، قفل در و روشنایی را به کمک آیفون یا آیپد کنترل کنند. اپلیکیشن HomeKit به کاربران آی‌اواس این امکان را می‌دهد تا با کمک سیری، به صورت اتوماتیک در اصلی و گاراژ را قفل کرده و لامپ‌ها را خاموش کنند. علاوه بر این مشتریان از این قابلیت برخوردار می‌شوند که بتوانند زمانی که خانه نیستند، آن را به گونه‌ای تنظیم کنند که گویا خانه خالی نبوده و کسانی در منزل حضور دارند. رقبای اپل در این زمینه،  SmartThings سامسونگ و Nest گوگل است.

پیش از این شایعاتی منتشر شده بود که سخت افزارهای هوشمند اپل تا ماه آگوست یا سپتامبر عرضه نمی‌شوند. مشکلی که در این زمینه وجود داشت، باتری بود؛ برخی از دستگاه‌های هوشمند خانگی اپل که با باتری کاری می‌کنند، کد آن‌ها به حافظه‌ی بیشتری نیاز دارد. در نهایت، این کمپانی با شرکای خود درصدد رفع این مشکل برآمده است. حال بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، محصولات خانگی هوشمند اپل ماه آینده عرضه خواهند شد.

اپل قصد دارد به عملکرد کاربران در خصوص کنترل خانه‌های خود توسط اپلیکیشن HomeKit سهولت بخشد. زمانی که سال گذشته از این اپلیکیشن رونمایی کرد، اپل اعلام کرد که از یک پروتکل رایج برای تعامل با دستگاه‌های هوشمند و دستگاه‌های آیفون یا آیپد استفاده می‌کند.

 

 

منبع : زومیت

2015-05-17

 
 
<< شروع < 1 2 3 4 5 6 7 9 > انتها >>

صفحه 9 از 733