سرویس Call Analytics چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ 

آیا از وضعیت تلفنهای شرکت خود و اثر آن بر وضعیت کسب و کار خود اطلاع دارید ؟

آیا می دانید چند تماس بی پاسخ در واحد فروش خود دارید؟

آیا می دانید هر مشتری ناراضی عدم رضایت خود را حداقل با ده نفر دیگر به اشتراک می گذارد؟

آیا می دانید کدامیک از برنامه های بازاریابی شما بیشترین اثر را بر کسب و کار شما داشته است ؟

آیا ساعتهای پیک تماس را در شرکت خود می دانید؟

آیا می دانید کدامیک از واحدهای شرکت شما بیشترین هزینه تلفنی را دارند؟

پاسخ همه سوالات بالا = سرویس گزارشگر ابری call Analytics می باشد

 

دستگاه های سانترال این امکان را دارند که جزئیات مکالمات را در خود ذخیره کنند و امکان دسترسی به این اطلاعات را به کاربران خود بدهند. در سانترال های پاناسونیک این اطلاعات از طریق پورت (COM (RS-232C ارسال شده و در آن ریزترین جزئیات ثبت می شود که این اطلاعات از طریق کامپیوتری که به سانترال متصل است قابل رویت می باشد . در حال حاضر استفاده از این اطلاعات نیاز به خرید نرم افزار و نصب آن بر روی کامپیوتر متصل به سانترال دارد . شما برای خرید این نرم افزار باید هزینه های زیادی را پرداخت کنید و تنها در محل شرکت خود به اطلاعات این نرم افزار دسترسی داشته باشید . شما با خرید سرویس   Call Analytics میتوانید به راحتی و در زمانی خیلی کوتاه به اطلاعات تماس خود دسترسی داشته باشید.
این سرویس از طریق یک نرم افزار که بر روی کامپیوتر متصل به سانترال نصب شده است اطلاعات را از سانترال می گیرد و از طریق اینترنت برای سرور ارسال می کند و به شما این امکان را می دهد تا از هر کجا بتوانید توسط اینترنت به لیست مکالمات خود دسترسی داشته و انواع تحلیل ها و گزارشات مورد نظر خود را دریافت کنید، هم چنین این امکان را به شما می دهد که اطلاعات تماس ها و گزارشاتی که تنظیم کرده اید به صورت دوره ای طبق زمان بندی درخواستی، برای شما ایمیل شود.
هر کاربر در این سرویس توسط نام کاربری خود می تواند دستگاه سانترال خود را ثبت کند. سانترال را باید توسط یک کابل به کامپیوتر متصل کرد و این کامپیوتر از طریق اینترنت لحظه به لحظه اطلاعات رخ داده را به این سرویس انتقال می دهد و این نرم افزار با پردازش و تحلیل این اطلاعات آن ها را برای فرد در هر جایی که دسترسی به اینترنت داشته باشد قابل دسترسی می سازد .
این کامپیوتر باید همیشه روشن و دستگاه به آن متصل باشد که در زمان صورت گرفتن رویدادی خاص آن را به سرویس Call Analytics گزارش دهد اما اگر این دستگاه روشن نبود و یا اینترنت در دسترس نبود در عملکرد سیستم خللی ایجاد نمی شود ، سیستم این اطلاعات را در کامپیوتر ذخیره می کند و در صورت اتصال به اینترنت و یا روشن شدن سیستم اطلاعات را به نرم افزار ارسال می کند.
در این سرویس هر فرد فقط به حساب کاربری خود دسترسی دارد و این اطلاعات به صورت کاملا محرمانه ذخیره می شود و حتی مالکین سایت نیز امکان دسترسی به اطلاعات را ندارند، زیرا این اطلاعات به صورت کد و رمز گذاری شده ارسال می شوند. سرویس Call Analytics این ویژگی را دارد که کلیه اطلاعات لازم را در اختیار مدیران شرکت ها قرار دهد. این امر برای بهبود ارتباطات سازمان و برنامه ریزی هایی خاص بسیار مفید است. با توجه به این سیستم می توان نوع تماس های شرکت را تحلیل و با بررسی آن ها به بازار هدف خود نزدیک تر شد .